Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świdnicy

Jolanta Płaza

 

Witamy na stronie Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Świdnicy Jolanty Płaza

Kancelaria Komornicza nr III w Świdnicy

Strona ma charakter informacyjny i ma pomóc Państwu w złożeniu wniosku egzekucyjnego.

Kancelaria Komornika Sądowego przy SR w Świdnicy Jolanty Płaza

Adres kancelarii:

ul. Wałbrzyska 14a/2 (wjazd od ul. Armii Krajowej)
58-100 Świdnica

tel.: 74 853 61 88, 784 475 283

Kancelaria nie przyjmuje spraw spoza rewiru działania, ponieważ nie spełnia wymogów określonych w art. 10 ust. 4 pkt 1 Ustawy o komornikach sądowych z dnia 22.03.2018 r.

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Kancelaria jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 7.30 - 15.30 .

PIĄTEK jest dniem informatycznym- przyjmowane TYLKO WPŁATY w godz jw.

Komornik sądowy przyjmuje strony osobiście w czwartki w godz. 10.00 - 15.30 .

Konto na które należy dokonywać wpłat: 20 16001462 1838 5063 4000 0001 w BGŻ BNP Paribas S.A.

Licytacje komornicze

Licytacje komornicze są ostatecznym sposobem na sprzedanie zajętego podczas postępowania egzekucyjnego majątku oraz zwrócenia wierzycielom przysługujących im należności. Podczas pierwszej licytacji cena ruchomości oraz nieruchomości wynosi 75% ich oszacowanej wartości. W sytuacji, gdy podczas jej trwania nie sprzedano części składowych majątku, na wniosek wierzyciela przetarg może zostać przeprowadzony w drugim terminie. W przypadku nieruchomości, możliwe jest licytowanie przez pośrednika, który posiada pełnomocnictwo w postaci aktu notarialnego.

Aby ułatwić zainteresowanym wzięcie udziału w przetargu na owej stronie mogą Państwo znaleźć obwieszczenia o licytacjach zamieszczone przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Świdnicy Jolantę Płaza.

Zaznaczamy, iż licytacje komornicze w Świdnicy mogą się nie odbyć bez podania powodu.

Licytacje nieruchomości

W drodze postępowania egzekucyjnego komornik sądowy może również obwieścić licytację zajętego lokalu mieszkalnego lub użytkowego. Taka nieruchomość zostaje wyceniona przez biegłego, a podczas pierwszej licytacji jej cena wywoławcza wynosi 75% oszacowania, natomiast podczas drugiej są to 2/3 oszacowanej wartości. Aby do niej przystąpić konieczne jest uiszczenie przed jej rozpoczęciem rękojmi wynoszącej 10% podanej przez biegłego ceny. Obwieszczenia o zamiarze przeprowadzenia licytacji komorniczej komornik dokonuje minimum z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Bieżące informacje o przetargach znaleźć można w Sądzie Rejonowym w Świdnicy.

Licytacje ruchomości

Licytacje komornicze są finalną metodą sprzedaży zajętej części majątku. Mają one charakter publiczny, lecz aby do nich przystąpić należy wnieść rękojmię w wysokości 10% oszacowanej wartości wybranego przedmiotu. Licytacje ruchomości z okolicznych terenów zostają ogłoszone przez komornika zarówno w Sądzie Rejonowym w Świdnicy, jego witrynie, jak i na stronie Krajowej Rady Komorniczej. Informacje na ich temat mogą Państwo znaleźć również na innych portalach, aczkolwiek ku przestrodze przed oszustwami i wyłudzeniami, warto pamiętać, że sąd oraz oficjalne strony komorników to jedyne sprawdzone miejsca zawierające owe obwieszczenia.

Zakres terytorialny

Komornik Sądowy Jolanta Płaza prowadzi postępowania egzekucyjne z nieruchomości oraz sprawy, w których stosuje się przepisy o egzekucji z nieruchomości na obszarze właściwości Sądu Rejonowego Świdnica. Natomiast egzekucje o innym charakterze, na życzenie wierzyciela, zgodnie z art. 8 ust. 5 ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, może ona prowadzić na terenie całego kraju. Aby nadzorować przebieg postępowania zachęcamy do korzystania z systemu OGNIVO, do korespondencji pocztowej oraz wizyt osobistych w kancelarii. W razie jakichkolwiek pytań, zapraszamy także do kontaktu telefonicznego oraz mailowego.